04 października 2024

Wiersz o szkole - konkurs

Szkolny konkurs poetycki „Moja szkoła – 298

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu świetlica w Szkole Podstawowej Nr 298 im. Jana Kasprowiczaw Warszawie.

2. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 1-8

3. Konkurs będzie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:

• I kategoria uczniowie klas 1-3
  • II kategoria uczniowie klas 4-5
  • III kategoria uczniowie klas 6-8

4. Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza o szkole z okazji jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 298 im. Jana Kasprowicza.

5. Klasy 1-3: Wiersz piszemy na komputerze, drukujemy, przyklejamy na kartkę techniczną A4. Czcionka Times New Roman, rozmiar 14, odstęp 1,5  i opisany na odwrocie: imię i nazwisko autora oraz klasa. Uczniowie w tej kategorii wiekowej mogą skorzystać z pomocy osób dorosłych(m.in przy pisaniu na komputerze). Kartkę ozdabiamy.

6. Klasy 4-8: Tekst wiersza powinien być napisany ręcznie, a kartka musi być ozdobiona. Format kartki A4, kartka techniczna. Na odwrocie opisana: imię i nazwisko autora oraz klasa.

7. Prace konkursowe należy dostarczyć do kierownika świetlicy do 8 listopada 2024 r.

8. Forma wiersza dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców. Treść zgodna z tematem konkursu „Moja szkoła-298”.

9. Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany.  Nie może być plagiatem utworów zamieszczonych w Internecie.

10. Organizator nie zwraca tekstu i jednoznacznie zastrzega sobie możliwość opublikowania tekstu na stronie internetowej szkoły oraz do wykorzystania podczas uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły.

11. Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora.

12.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 listopada. Na laureatów czekają nagrody.

13. Lista laureatów konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej oraz na facebooku świetlicy.

14.  Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z przepisami ustawy  z 29 sierpnia 1997r. – ochrona danych osobowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!