06 lutego 2024

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. "Zadatki uzdolnień technicznych u dzieci”

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. "Zadatki uzdolnień technicznych u dzieci” -  19 lutego 2024 r. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi dr hab. Jan Amos Jelinek – prof. APS, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej i kierownik Zakładu Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju. Zajmuje się badaniem rozwoju pojęciowego dzieci dla organizowania skutecznych sytuacji edukacyjnych. Autor wielu publikacji poświęconych tematyce edukacji technicznej i wspierania rozwoju zadatków uzdolnień technicznych (np. Dziecko konstruktorem, 2018).

Zagadnienie uzdolnień technicznych wśród dzieci jest rzadko poruszane wśród problemów edukacyjnych. Tymczasem zainteresowania dzieci światem techniki ujawniają się bardzo wcześnie. Podczas wystąpienia przedstawię okresy szczególnej wrażliwości ujawniające się w rozwoju dziecka, a które świadczą o ujawniających się zadatkach uzdolnień technicznych. Przedstawię czynniki, które sprzyjają rozwijaniu się uzdolnień technicznych i sposoby, które można wdrożyć w warunkach domowej, przedszkolnej i szkolnej edukacji, aby wspierać dziecięcy potencjał.

dr hab. Jan Amos Jelinek

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Forms:

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 16 LUTEGO