Szachy w SP 298

Promujemy grę w szachy - uczestniczymy w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego - Edukacja przez Szachy w Szkole

Gra w szachy sprzyja rozwojowi. Ćwiczy pamięć i umiejętność logicznego myślenia, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną.  Wpływa na rozwój intelektu i zwiększa aktywność umysłową. Szachy uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Wyrabiają cierpliwość, wytrwałość i panowanie nad sobą. Uczą pokory, szacunku dla przeciwnika i stosowania w życiu zasady „fair play". Szachy to nie tylko cudowna gra, ale świetna inwestycja w rozwój naszego umysłu.

Czego uczą, co kształtują i rozwijają szachy: krytyczne myślenie, logiczne myślenie, komunikację, umiejętność podejmowania decyzji, umiejętność rozwiązywania problemów, intelekt, zmysł obserwacji, pamięć, dają pewność siebie, uczą odpowiedzialności, rozwijają wyobraźnię, rozwijają umiejętność analizy napotkanych problemów, kreatywność, koncentrację, uczą dyscypliny, uczą cierpliwości, dodają odwagi, uczą planowania, uczą prawidłowego oceniania sytuacji, uczą uczciwego współzawodnictwa, wyrabiają umiejętność osiągania wyznaczonych celów, rozwijają umiejętność nauki na własnych błędach, uczą strategicznego myślenia, uczą radzić sobie z niepowodzeniami, rozwijają zdolności matematyczne i umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Drużynowe Mistrzostwa Dzielnicy Targówek w Szachach - 3 listopada 2022 r.

Na naszych szachistów zawsze można liczyć. 3 listopada w OSiR Targówek odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dzielnicy Targówek w Szachach. Nasze drużyny w kategorii "Dzieci" oraz "Młodzież" wywalczyły w nich III miejsce - BRAWO, GRATULUJEMY!

SP298 - III miejsce w Szachowych, Drużynowych Mistrzostwach Dzielnicy Targówek w kategorii "Młodzież"

SP298 - III miejsce w Szachowych, Drużynowych Mistrzostwach Dzielnicy Targówek w kategorii "Dzieci"

Październik 2019 - II miejsce szkolnej drużyny szachowej w Turnieju w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Brawo szachiści!

Maj 2019. Nasza szkolna drużyna szachowa w składzie Gabrysia z klasy 3a, Fabian z klasy 3a, Igor z klasy 3a oraz Krystian z klasy 6b, zajęła II miejsce w turnieju szachowym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Fabian z klasy 3a był jedynym reprezentantem naszej szkoły w XVI  Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek.  Turniej odbył się 30 marca w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Wśród wielu utytułowanych graczy Fabian zajął wysoką pozycję w rankingu. Gratulujemy!

W sobotę 7 kwietnia nasi uczniowie wraz zpanem Michałem Sułkowskim wzięli udział w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek.

Szachy w naszej szkole wciąż mają się świetnie, czego najlepszym dowodem jest zdobyte ostatnio przez naszych uczniów III miejsce podczas turnieju w ramach Mistrzostw Dzielnicy Targówek - serdecznie gratulujemy!