Misja szkoły

Jesteśmy publiczną szkołą podstawową znajdującą się w Warszawie przy ulicy Krakusa 2. Szkoła nosi imię wybitnego poety Jana Kasprowicza. Uczniami szkoły są dzieci z najbliższego środowiska. Do placówki uczęszczają również uczniowie spoza rejonu. Tworzymy przyjazną szkołę, w której każdy może realizować się na miarę własnych potrzeb i możliwości. Chcemy, aby nasi absolwenci wyróżniali się tolerancją do innych, kulturą i szacunkiem dla najważniejszych wartości moralnych. Dbamy o rozbudzanie patriotyzmu, wychowujemy w poczuciu uczciwości i odpowiedzialności. Nasz zespół stanowi dobrze przygotowana kadra pedagogiczna. Jesteśmy szkołą, w której nie ma rzeczy niemożliwych. Podejmujemy trudne zadania, rozwiązujemy skomplikowane problemy, bierzemy czynny udział w życiu dzielnicy, miasta i kraju. Startujemy w konkursach i zawodach odnosząc w nich liczne sukcesy. Wśród naszych absolwentów są wspaniali sportowcy, tancerze, recytatorzy, laureaci uczniowskiej rywalizacji na różnych szczeblach. Uczymy wrażliwości, niesiemy pomoc innym, jesteśmy otwarci na ich potrzeby. W pracy kierujemy się rozsądkiem i rozumem, nigdy nie zapominając o otwartym sercu.