Języki obce w naszej szkole

WELCOME ALL PUPILS AND PARENTS!

Witajcie! Tutaj znajdziecie wszelkie przydatne informacje oraz aktualności związane z nauką języków obcych w naszej szkole.

Rok szkolny 2022/2023

Informujemy o dołączeniu naszej szkoły do XIX Edycji Programu InstaLing dla Szkół! Nauka języków prosta, jak jeszcze nigdy dotąd!

InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników. Więcej informacji na stronie:

Rok szkolny 2021/2022

Zespół nauczycieli języków obcych w naszej szkole:

• Aneta Andrzejuk - język angielski
  • Tomasz Omieciński - język angielski
  • Martyna Bobińska - język angielski
  • Anna Sawa – język angielski
  • Monika Panufnik - język hiszpański
  • Magdalena Jaremczuk - język niemiecki

Dzień św. Jerzego w klasach I-III

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole realizowany jest projekt Young Teachers. Uczniowie klas 4 i 7 po konsultacji z nauczycielem języka angielskiego panią A. Andrzejuk i uprzednim przygotowaniu się mogą spróbować swoich sił w roli nauczyciela. Jest to zarówno ciekawe jak i pouczające doświadczenie dla uczniów prowadzących zajęcia oraz uczniów z klasy. Po każdej przeprowadzonej lekcji uczniowie dostają feedback podsumowujący ich pracę. Projekt cieszy się dużą popularnością szczególnie w klasach młodszych.

Uczniowie klas 4-tych pod opieką pani Anety Andrzejuk wykonali projekt pod tytułem: My favourite cartoon/film character. Rezultaty wspaniałych prac można oglądać w salach 27 oraz 28.

W piątek, 24 września uczniowie klas I-III świętowali Europejski Dzień Języków. Finał obchodów był poprzedzony trwającymi tydzień przygotowaniami. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielkami języka angielskiego uczyli się powitań i wybranych zwrotów w jednym z wylosowanych języków. Przygotowywali także flagi i rozmawiali na temat wartości płynących z uczenia się języków obcych. W dniu 24 września uczniowie ubrania w kolory flagi wylosowanego kraju pozowali do sesji fotograficznych oraz witali gości przychodzących do klasy w języku urzędowym tego kraju.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w świętowanie Europejskiego Dnia Języków i życzymy radości z uczenia się języków obcych.

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW 2021/2022

Czy wiesz, że co roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków? To święto różnorodności językowej i kulturowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty promujące wylosowany wcześniej język. Dyskutowaliśmy wspólnie na temat dlaczego warto uczyć się języków. Zatem, drogi uczniu:

Nie trać czasu, ucz się pilnie,
Wykorzystaj swój czas zwinnie
Bo kto język obcy zna,