11 marca 2024

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Dbajmy o zdrowie psychiczne naszych dzieci. Warszawskie Forum Wymiany Doświadczeń”

Termin: 16 marca w godzinach 10.00 - 14.00, w Zespole Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych
nr 1, ul. Zawiszy 13.

Cel: przybliżenie zagadnień/problemów związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży
oraz możliwość omówienia ze specjalistami indywidualnych przypadków.

Adresat: rodzice zainteresowani tematem zdrowia psychicznego dzieci oraz młodzieży.

9.45 -10.00 – rejestracja uczestników

I. Część wykładowa - 2 wykłady (zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych poradni):

10.00 - 11.30.  wykład otwierający:  „Diagnostyka małych dzieci w wieku 1 - 6 lat”  - dr n.med. Anna Dunajska, psychiatra dziecięcy i przewodnicząca Komisji ds. Autyzmu przy Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym (sala wykładowa do 50 osób).

10.00 - 11.30. wykład otwierający: „Co powinniśmy wiedzieć o zaburzeniach psychicznych młodzieży” – dr n. med. Cezary Żechowski - psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, kierownik Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, kierownik oddziału dziennego rehabilitacji psychiatrycznej  dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Wolskim (sala wykładowa do 50 osób).

11.30. -  11.45. Przerwa

II. Część konsultacyjna (zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych poradni)

11.45 -14.00. Konsultacje indywidualne. Rodzice będą mieli możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji z 20 specjalistami z wolskich poradni psychologiczno – pedagogicznych, miejskich przychodni oraz lekarzem pediatrą.

12.00 -13.00 - wykład terapeutów integracji sensorycznej i fizjoterapeuty „Ciało i zmysły
w równowadze”.

III. Webinarium

13.00-15.00  -  webinarium „Co się dzieje w mózgu nastolatka?” przygotowane przez Warszawskie Centrum Opieki Medycznej „Kopernik” Sp. z o.o.

Ulotka edukacyjna WTZP - patrz pliki do pobrania

Piknik edukacyjny na Pradze Południe 23 marca 2024 roku - patrz pliki do pobrania