06 marca 2024

Rodzinne Mistrzostwa w koszykówce 3x3 w Warszawie!

W połowie marca w Warszawie międzypokoleniowe drużyny będą mogły wziąć udział w wyjątkowym koszykarskim wydarzeniu organizowanym w centrum Warszawy. Wystarczy podstawowa umiejętność gry w koszykówkę i chęć wspólnego spędzenia czasu, aby wziąć udział w Otwartych Rodzinnych Mistrzostwach Dzielnicy Śródmieście w Koszykówce 3x3.

Zapraszamy chętnych do zapisywania się na stronie 3x3.poloniawarszawa.com

Chcemy, aby ta impreza propagowała aktywność fizyczną, spędzanie wspólnego czasu w rodzinnym gronie oraz promowała dyscyplinę olimpijską - koszykówkę 3x3.

Odmiana koszykówki 3X3 jest ważna w naszym klubie. W Polonii grają mistrzowie i reprezentanci Polski. Koszykarki Polonii Warszawa obroniły w lutym 2024 tytuł najlepszego zespołu z Polsce w koszykówce 3x3. Mamy w zespole brązową medalistkę mistrzostw Europy - Klaudię Sosnowską, która w ubiegłym roku wygrała plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Warszawy. Wśród koszykarzy Polonii można też wymienić Damiana Cechniaka, który jest aktualnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie – mówi prezes klubu koszykarskiego Polonia Warszawa Łukasz Tusiński.

- Chcemy promować koszykówkę 3X3 jako atrakcyjną formę aktywności dla osób w każdym wieku.  Zachęcamy do udziału w zawodach i do śledzenia rywalizacji z trybun hali sportowej przy ulicy Polnej. To będzie niepowtarzalna okazja do spotkań z zawodniczkami, które wraz z początkiem kwietnia rozpoczną walkę o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – dodaje.

Turniej „Otwarte Rodzinne Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w koszykówce 3x3” rozgrywany będzie na zasadach FIBA 3x3 ENDORSED w dwóch kategoriach wiekowych: U12 oraz U15. Oznacza to, że w trakcie całego meczu w każdej drużynie powinny przebywać na boisku zawsze dwie osoby z danej kategorii wiekowej. Do turnieju może zgłosić się zespół składający się z 4 do 6 osób,z zastrzeżeniem, że przy każdej drużynie jest zawsze obecny pełnoletni formalny opiekun zespołu.

Oprócz rywalizacji i dobrej zabawy będzie przestrzeń, by poznać osoby, które w tej dyscyplinie sportu osiągnęły już sukcesy. Na turnieju obecni będą m.in. koszykarka Polonii Warszawa – Klaudia Sosnowska oraz koszykarz Polonii Warszawa Damian Cechniak (mistrz Polski w koszykówce 3x3).

Jesienią zeszłego roku rozpoczęliśmy cykl treningów, które miały przygotować zainteresowanych do zawodów. Staraliśmy się pokazać podstawowe koszykarskie "abecadło", które jest niezbędne do gry w koszykówkę, zarówno tę klasyczną  5x5, jak i tę 3x3. Było trochę ćwiczeń, zabawy, rywalizacji i gry - każdy mógł tutaj znaleźć coś dla siebie. Koszykówka 3x3 to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina. Oprócz tego, że jest efektowna, to z racji mniejszej liczby zawodników w drużynie daje możliwość organizacji właśnie takich eventów dla szerszego grona odbiorców- mówi Maciej Szelągowski, dyrektor Mistrzostw.

-Zbliżające się Mistrzostwa mają być przede wszystkim okazją do wspólnego spędzenia czasu w sportowym duchu. Koszykówka 3x3 daje nam tutaj szansę na zebranie drużyny, która nie musi mieć 10 czy 12 członków, tutaj wystarczą 4 osoby, a na potrzebę turnieju może być 6 osób, aby zagrać. Nie będziemy też weryfikować stopni pokrewieństwa w drużynach, bo wszyscy staniemy się tego dnia koszykarską rodziną- dodaje.

CO:   Otwarte Rodzinne Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w Koszykówce 3x3
GDZIE:  OSiR Polna (ul. Polna 7A, Warszawa)
KIEDY:  16 marca 2024 (sobota): rywalizacja drużyn w kategorii mini (U12)
               17 marca 2024 (niedziela): rywalizacja drużyn w kategorii nastolatki (U15).

KATEGORIE ROZGRYWEK:
MINI (U12) - zespół, w którym podczas gry występuje dwoje dzieci urodzonych w roku 2012 i młodszych wraz z opiekunami. Zespoły w tej kategorii rozgrywają swoje mecze w sobotę 16 marca 2024.
NASTOLATKI (U15) - zespół, w którym podczas gry występuje dwojedzieciurodzonych w roku 2009 i młodszych wraz z opiekunami. Zespoły w tej kategorii rozgrywają swoje mecze w niedzielę 17 marca 2024.

Mistrzostwa rozgrywane są o Puchar Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Aleksandra Ferensa. Na Mistrzostwa zaprasza Dyrektor OSiR Śródmieście Marek Kwiatkowski. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 3x3@poloniawarszawa.com.