25 kwietnia 2023

Szanowni Państwo,

Przygotowałyśmy i przesyłamy w załączeniu Poradnik dla rodziców „Mamo, Tato – Idę do Szkoły. Jak pomóc swojemu dziecku przygotować się do pierwszej klasy”.

W Poradniku opisujemy, jakie umiejętności świadczą o gotowości dziecka do podjęcia nauki w klasie pierwszej i jak przekładają się na późniejsze osiągnięcia szkolne. Wskazujemy w jaki sposób rodzice mogą wspierać dziecko (rozwój poznawczy i emocjonalny), ćwiczyć z nim osłabione obszary rozwojowe, a także, jak mogą przygotować dziecko do opanowywania podstawowych technik szkolnych. Proponujemy interesujące dla dzieci zadania i zabawy, które pełnią jednocześnie funkcję edukacyjną.