To będzie chyba najdziwniejszy rok w naszej historii. Wszystko zaczęło się normalnie, pierwsze półrocze, dyskoteki karnawałowe, ferie zimowe, początek drugiego półrocza i... . Ze świata zaczęły dochodzić bardzo poważne sygnały o rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Ponieważ w Polsce były już pierwsze przypadki zachorowań, rząd postanowił w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii o zamknięciu szkół i placówek oświatowych. Od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Oznaczało to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie  prowadziły zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Przeszliśmy na tak zwana naukę zdalną. Co było dalej? Dalej ograniczenie było przedłużane, ponieważ wirus nie odpuszczał. Przedłużane było tak, że w stanie nauki zdalnej dotarliśmy do 26 czerwca, czyli zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Najdziwniejszego zakończenia w historii szkolnictwa. Bez apeli, uroczystych podsumowań, wzruszeń, pożegnań - chociaż, żeby było miło i ładnie radziliśmy sobie robiąc spotkania on-line. Rok zakończyliśmy indywidualnym odbiorem świadectw z sekretariatu szkoły, a podziękowania wysyłaliśmy sobie e-mailem. Wyjątkiem były klasy trzecie, które na chwilkę spotkały się z wychowawczyniami, bo przecież od września przechodzą na kolejny etap edukacyjny i klasy ósme, które opuszczają szkołę. Tu w pełnym rygorze sanitarnym, w maseczkach, w rękawiczkach, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu, uczniowie mogli przez kilka chwil spotkać się ostatni raz jako klasa, pożegnać z wychowawcami i odebrać osobiście świadectwa ukończenia szkoły. Co dalej? Rozpoczęliśmy wakacje. Oczywiście wakacje w rygorze sanitarnym.

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy w reżimie sanitarnym. W szkole obowiązują najróżniejsze procedury mające uchronić uczniów przed zakażeniem koronawirusem COVID - 19. Nie jest łatwo, ale damy radę. W tym trudnym okresie docierają do nas też miłe informacje. Nasz uczeń odniósł ostatnio wielki sukces. W dniach 7 - 8 września 2020 odbyły się nieoficjalne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy czyli European Kids Athletics Games. EKAG odbyły się w Brnie po raz XV. Krzyś startował tam na dystansie 600 metrów i zajął I miejsce z czasem 1:45,41. Krzyś jest MISTRZEM EUROPY! BRAWO!

Niestety od 24 października 2020 roku w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 w Polsce i na świecie  musieliśmy znowu przejść na naukę zdalną. Tym razem jest trochę łatwiej. Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy dostęp do platformy edukacyjnej Office 365, a przede wszystkim do aplikacji Teams, dzięki której możemy bez problemu łączyć się z uczniami i nauczycielami podczas nauki w domu