Bardzo miło rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. W lutym dotarła do nas informacja, o sukcesie uczniów w VIII Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prawach Dziecka "Niech się wreszcie każdy dowie..." - reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim świetne III miejsce. 7 marca I miejsce w dzielnicy i awans do Mistrzostw Warszawy wywalczyli nasi chłopcy w badmintona. W tej dyscyplinie startowaliśmy w mistrzostwach Dzielnicy Targówek pierwszy raz i to z jakim skutkiem!

W kwietniu podsumowaliśmy działania podejmowane w szkole w ramach ubiegania się o Certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania. Napracowaliśmy się w tym roku, ale miejmy nadzieją, że było warto. Przez cało rok pedagog szkolny, pani Aleksandra Machura koordynowała działania wychowawców, klas i uczniów, które przewidywał regulamin szkół ubiegających się o certyfikat. Aby uzyskać certyfikat przeprowadziliśmy liczne lekcje, konkursy, prelekcje, a przede wszystkim uświadomiliśmy uczniom konieczność bycia "dobrze wychowanym".

12 maja o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy uroczyste podsumowanie Dzielnicowego Konkursu "Mali ekolodzy" oraz Warszawskiego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez życie”, Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Nie pisz do  szuflady” i Dzielnicowego Konkursu Kompetencji Czytania i Słuchania w Języku Angielskim „Listen and read at top speed”, które w roku szkolnym 2015/2016 organizowała nasza szkoła. Uroczystość oprawiona została występem szkolnej grupy taneczno - baletowej prowadzonej w klasach młodszych oraz występem teatralnym klasy 5c. Najbardziej oczekiwanym przez uczniów  momentem było oczywiście rozdanie dyplomów i nagród w poszczególnych kategoriach konkursów

4 czerwca uczciliśmy 100 lat Targówka w Warszawie organizując Festyn Rodzinny. Kto nie był niech żałuje. Bawiliśmy się świetnie. Odwiedziło nas wielu miłych Gości, zjedliśmy mega ciasto - rekord świata - obejrzeliśmy super występy, rozegraliśmy mecz siatkówki (nauczyciele - rodzice), odbyliśmy podróż w czasie do starego grodziska, powspominaliśmy stare dzieje przy kronikach szkolnych, skosztowaliśmy wielu smacznych potraw, uczestniliśmy w ciekawych konkursach, zobaczyliśmy cudowne występy. W czasie festynu ogłoszono też oficjalnie, że festyn w 2017 roku zorganizujemy już na nowym boisku szkolnym.

22 czerwca na Gali Orłów Targówka 2016 w Teatrze Rampa, nagrodę Orzeł Targówka 2016 otrzymał nasz uczeń Mateusz. Dodatkowo jednym z prowadzących imprezę był absolwent naszej szkoły, który został Laureatem Orła Targówka w ubiegłym roku.

1 września 2016 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Zgodnie z zapowiedziami władz oświatowych i planowaną reformą szkolnictwa może być to ostatni rok szkoły podstawowej w dotychczasowej formie. Na pewno nie odbędą się już egzaminy po szkole podstawowej dla szóstoklasistów, a o wszelkich innych zmianach usłyszymy w ciągu roku szkolnego.

We wrześniu przyznano naszej placówce certyfikat "Chronimy dzieci". W tym celu w roku szkolnym 2015/2016 powstał w szkole dokument "Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpiczeństwa", a także prowadziliśmy szereg innych działań, mających m.in. na celu zwiększenie świadomości pracowników, dzieci i rodziców nt. krzywdzenia i przemocy. "Chronimy Dzieci" to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja "Dzieci Niczyje". "Chronimy Dzieci" to program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących "Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem". Program "Chronimy Dzieci" realizowany jest w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

Na początku października na naszym boisku przybyło sześć pięknych dębów, które otrzymaliśmy i posadziliśmy dla uczczenia 100 - lecia przyłączenia Targówka do Warszawy