"Droga do niepodległości w liczbach" to już druga edycja "Dzielnicowego dnia mierzenia i liczenia". W tym roku szkolnym, w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 14 marca spotkaliśmy się w naszej szkole z koleżankami i kolegami ze szkół na Targówku w celu uczczenia tego radosnego święta. Zrobiliśmy to w wyjątkowo oryginalny sposób. Wiedzę historyczną połączyliśmy z wiedzą matematyczną i policzyliśmy wszystko, co wiązało się z wydarzeniami tamtych dni. W pierwszej części spotkania uczniowie prezentowali wcześniej przygotowane tematy związane z utratą przez Polskę niepodległości oraz wydarzeniami, które prowadziły do jej odzyskania 11 listopada 1918 roku. W części drugiej reprezentacje szkół rozegrały turniej wiedzy matematycznej, a wszystkie zadania tematycznie związane były z tematyką spotkania.

W czerwcu uczeń klasy 7a z naszej szkoły otrzymał tytuł "Orzeł Targówka", reprezentacja "naukowców" z naszej szkoły zorganizowała stoisko podczas Pikniku Naukowego na PGE Narodowym, w ramach obchodów roku Ireny Sendlerowej gościliśmy panią Janinę Zgrzembską - córkę Ireny Sendlerowej.

W lipcu rozpoczął się remont elewacji budynku szkoły. Stare mury zyskają już niedługo zupełnie nowy wygląd, który doskonale skomponuje się z naszym nowym boiskiem.

Dobiega koniec remontu elewacji budynku naszej szkoły. Jeszcze tylko prace porządkowe, planowanie zieleni i ... mamy najpiękniejszą szkołę na świecie!

Wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy w tym roku Narodowe Święto Niepodległości. To już 100. rocznica tego wspaniałego wydarzenia. Uroczysta akademia, wystawy, wspólne śpiewanie hymnu, galowe stroje, pogadanki, cudowna radosna atmosfera. 9 listopada uroczystości szkolne zorganizowały klasy starsze, młodsze i przedszkolaki. Kto nie widział, niech żałuje! Było pięknie i uroczyście!

Uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. "Rekord dla Niepodległej" zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. Jej celem było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli i szkół w kraju i za granicą. Akcja rozpoczęła się dziś wszędzie o symbolicznej godzinie 11.11. Oczywiście uczestniczyliśmy w niej także i my. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11, zebraliśmy sie na dziedzińcu naszej szkoły, aby odśpiewać hymn i wciągnać na maszt flagę narodową. To była wyjątkowa chwila, które zostanie w naszych sercach na całe życie!

Każdego roku 12 grudnia uroczyście obchodzimy Święto Szkoły. Dzień ten jest rocznicą urodzin naszego patrona Jana Kasprowicza. Obchodzony co roku Dzień Patrona jest wyrazem pamięci o Wielkim Polaku i wspaniałym poecie. W tym roku uroczystość w klasach starszych powiązana była z wprowadzeniem nowego sztandaru szkoły. W dniu dzisiejszym uroczyście pożegnaliśmy wysłużony już sztandar, który był w naszej placówce od 1977 roku, czyli od momentu nadania szkole imienia Jana Kasprowicza. Nowy sztandar oczywiście nawiązuje w swej formie do swojego poprzednika