W lutym zamontowano w szkole nowoczesną pracownię do nauki języków obcych. Nasze sale lekcyjne wyposażone są w najnowszy sprzęt wspomagający i wzbogacający proces nauczania. Możemy już korzystać z tablicy interaktywnej w sali przyrodniczej, od roku działa sala multimedialna oraz nowoczesne centrum internetowe w bibliotece szkolnej. Na początku roku w większości sal lekcyjnych pojawiły się komputery, które będą pomocne w prowadzeniu lekcji. Od stycznia działa również pięknie wyremontowana stołówka z najnowocześniejszym zapleczem kuchennym. Wydawane są tam niesamowicie smaczne posiłki. Rok 2009 zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjnie, tym bardziej, że w grudniu nasza szkoła będzie obchodziła 35 urodziny. Wiosną w Centralnym Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" Grand Prix wywalczył uczeń naszej szkoły. Rozpoczynający się w wrześniu nowy rok szkolny 2009/2010 będzie bardzo ciekawy i w pewnym sensie historyczny. Od września obowiązuje nas nowa podstawa programowa. Również we wrześniu pierwszy raz pojawią się w normalnym cyklu szkolnym dzieci 6-letnie. W związku z tym szkoła musiała poczynić wiele przygotowań na ich przyjęcie. Dokonano remontu sal, uzupełniono w znacznym stopniu wyposażenie placówki, tak aby nowi jej uczniowie czuli się tu jak najlepiej. Od września nowym wicedyrektorem szkoły została pani Izabela Szawiel. W październiku nasze dziewczęta wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w koszykówce. Dosłownie za kilka dni w ich ślady poszli chłopcy uzyskując w tej dyscyplinie identyczny wynik. 11 grudnia 2009 roku szkoła obchodziła uroczystość XXXV - lecia swojego istnienia. Obchody miały bardzo uroczysty przebieg. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz oświatowych, władz dzielnicy, byli pracownicy, rodzice i absolwenci szkoły.