Zima roku 2010 była wyjątkowo długa, śnieżna i mroźna. Najważniejszym wydarzeniem drugiego semestru roku szkolnego 2009/2010 były przygotowania placówki do PANELU KOLEŻEŃSKIEGO w ramach programu "Szkoła ucząca się", który zaplanowany został na 18 czerwca 2010 roku.  W dalszym ciągu unowocześniamy naszą szkołę. Dzięki staraniom Pani Dyrektor w kolejnej sali lekcyjnej may tablicę interaktywną. Wiosną rozprowadzona po szkole zostaje bezprzewodowa sieć dostępowa do internetu, dzięki której możemy maksymalnie wykorzystywać w nauce wszelkie dostępne w salach nowości techniczne. 29 maja odbył się kolejny i wyjątkowo udany FESTYN RODZINNY. 18 czerwca odbył się w naszej szkole "Panel koleżeński", będący podsumowaniem pracy z programem SUS. Zwieńczeniem pracy z programem było przyznanie szkole tytułu "Szkoły uczącej się".

W wakacje, jak zwykle w wakacje, przeprowadzono kilka remontów w naszej szkole. Zupełnie nowy wygląd otrzymał sekretariat oraz sale 27, 28, 29. Dokonano też, tak bardzo potrzebnego remontu łącznika przed salą gimnastyczną. 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W październiku reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo Dzielnicy Targówek w mini piłce koszykowej. Tuż przed Bożym Narodzeniem nasza szkoła była organizatorem konferencji na szczeblu dzielnicy poświęconej podnoszeniu efektywności nauczania.