Nowy rok, nowe wyzwania. "Patroni roku 2019" to już trzecia edycja "Dzielnicowego dnia mierzenia i liczenia, który tradycyjnie organizuje nasza szkoła". W tym roku szkolnym, w związku z kontynuacją obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 14 marca spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami ze szkół na Targówku. Zrobiliśmy to w wyjątkowo oryginalny sposób. Wiedzę historyczną połączyliśmy z wiedzą matematyczną i policzyliśmy wszystko, co wiązało się z tematem obchodów "Dnia mierzenia i liczenia".

11 maja 2019 r. nasza szkoła, jako jedyna szkoła z Targówka, już po raz czwarty brała udział w Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Stoisko naszej szkoły oparte było na grze rodzinnej. Odwiedzający mogli sprawdzić, czy znają chronologię pojawiania się komputerów, dopasować stare sprzęty do domowych pomieszczeń, zagrać w grę Memory stare - nowe sprzęty domowe, odgadnąć nazwę super nowoczesnych urządzeń oraz zbudować robota swoich marzeń.

Nagroda Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy „Orzeł Targówka” - przyznawana jest uczniom odznaczających się najwyższymi wynikami w nauce, sukcesami w olimpiadach, konkursach, wzorową postawą uczniowską i aktywnością społeczną. Brawo! W tym roku Laureatem nagrody został Kamil z klasy 8c.

Tradycyjnie najważniejszą uroczystością zakończenia roku szkolnego w naszej szkole jest uroczystość, podczas której żegnamy uczniów kończących edukację w szkole podstawowej. W tym roku była to uroczystość szczególna. Mury naszej szkoły opuścili pierwsi od wielu lat ósmoklasiści.

Na przełomie października i listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta", której celem było uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności; odwiedzenie miejsc pamięci; zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii; posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów. 31 października klasa 8a udała się na Cmentarz Bródnowski, aby uporządkować bezimienne i opuszczone groby, a następnie udekorować je kwiatami i zniczami.

19 grudnia 2019 roku na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Właśnie tego dnia dzieci z grup 0a, 0b i 0c zorganizowały świąteczny koncert charytatywny - "Śpiewajmy i grajmy Mu". Mali artyści zaprezentowali licznie przybyłym gościom przepiękne kolędy, pastorałki i tańce wykonane w różnych ciekawych aranżacjach. Publiczność podziwiała umiejętności naszych 6 - latków. Wśród widzów był także najważniejszy nasz gość - Oskar. Chłopiec, który od urodzenia jest chory na dziecięce porażenie mózgowe i obustronny niedosłuch. Cały dochód z koncertu został przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację