gru

Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych przez nas świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek bożonarodzeniowych. 22 grudnia, ostatniego dnia przed feriami świątecznymi, uczniowie wystawili  jasełka, mieli klasowe spotkania opłatkowe i złożyli sobie świąteczne życzenia. Oczywiście przedstawienie miało wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Mówiło o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. Słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami, co wprawiło wszystkich w cudowny nastrój zbliżających się świąt. Niechaj te piękne słowa o miłości, dobroci, szacunku do drugiego człowieka, zagoszczą w naszych sercach na zawsze.