gru

Nowości z grupy 0A i 0B

1. Dnia 22 listopada dzieci z grup 0 a i 0 b świętowały Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia. Przygotowały przepyszne przekąski, kanapki, koreczki, szaszłyki i świeżo wyciskany sok.

2. Dzieci z grupy 0 A odwiedzając Centrum Pieniądza dowiedziały się co było wcześniej zanim wynaleziono monety. Funkcję pieniądza spełniały inne przedmioty, które nazywamy płacidłami.  Czym były płacidła?, jakich przedmiotów do płacenia używano w różnych rejonach świata i dlaczego?.

3. W grupie  0 A  pojawił się długo oczekiwany  Święty  Mikołaj.  Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? . Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.