lis

Co ciekawego u "Motylków"

Wizyta w bibliotece

26 października grupa „Motylki” udała się z wizytą do Biblioteki Publicznej nr 53 przy ulicy Bazyliańskiej 6. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, obejrzały księgozbiór przeznaczony dla dzieci, zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek i właściwym zachowaniem w bibliotece, poznały różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę dotyczącą barw jesieni, a następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej. Wykonały także piękne prace plastyczne.

Dzień Dyni

28 października grupa „Motylki” obchodziła Dzień Dyni. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w dyniowych zadaniach i zabawach mi.in. klasyfikowaniu i szeregowaniu dyń według wielkości, koloru i kształtu, przeliczaniu, torze przeszkód, tańcach z dynią. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat dyni, poznały jej wartość odżywczą, różnorodność gatunków i rodzaje przetworów, mogły doświadczyć dyni wszystkimi zmysłami. Dzieci wspólnie świętowały przy pięknie ozdobionym stole. W sali wszechobecny był kolor pomarańczowy. Na pamiątkę przedszkolaki wykonały sobie zdjęcia w dyniowej fotobudce. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.