paź

Nowości z przedszkola

Od początku roku szkolnego grupa Motylki realizuje „Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować”. Za nami kilka pierwszych zajęć z „Kodowania na dywanie”. Są to zajęcia oparte na aktywności dzieci, rozwijające umiejętność współpracy, kreatywność, krytyczne myślenie.

15 września najmłodsze przedszkolaki brały udział we wspólnych obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto pomysłowości, kreatywności, odkrywania talentów i pokonywania własnych trudności. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były wielokolorowymi kropkami. Przedszkolaki poznały historię dwóch małych kropek, ruszyły wraz z nimi do tańca, odgadywały zagadki Pani Kropki, wzięły udział w zabawach sportowych i wykonały piękne prace plastyczne z motywem kropki.

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla maluchów. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.