kwi

Warszawska Nagroda Edukacyjna im. Marka Edelmana

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła wyróżnienie I stopnia w ramach Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana.

Warszawska Nagroda Edukacyjna im. Marka Edelmana nagradza działania związane z edukacją obywatelską, historyczną i kulturalną. Promuje i rozwija pozytywne wzorce i postawy społeczne – otwartość, solidarność, altruizm, empatię i niezgodę na obojętność.

Nagroda jest uhonorowaniem działań całej społeczności szkolnej za działania podejmowane w obszarach:

• edukacji na rzecz praw człowieka,
  • zapobiegania przejawom nienawiści (z uwzględnieniem kontekstu historycznego),
  • poznawania historii i kultury społeczności żydowskiej (ze szczególnym uwzględnieniem społeczności warszawskiej),
  •  edukacji o Holokauście,
  •  historii opozycji demokratycznej w Polsce po 1968 roku.

Organizatorem i fundatorem Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana jest m.st. Warszawa. Nagrodę przyznaje Rada m.st. Warszawy. Partnerem nagrody jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.