lis

Uroczysty apel "Kocham wolność"

Dnia 8 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości uroczysty apel "Kocham wolność". Część artystyczną rozpoczął Klub Tańca Dawnego Alta Novella, który przedstawił tańce: Mazura, Poloneza i Krakowiaka, zaś występ uczniów klas 2a i 2b wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne oraz taniec rąk w wykonaniu wszystkich uczniów klas I-III. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.