kwi

Światowy Dzień Ziemi 2023

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Światowy Dzień Ziemi, znany też jako Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzi się na świecie od 1970 roku, w Polsce od lat 90. XX wieku. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest wspólne dbanie o ekosystem na naszej planecie, wspólne dbanie o niego i kształtowanie jego przyszłości. Zwracają uwagę na promowanie postaw proekologicznych. Przypominają między innymi o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi, które każdy z nas może podejmować. Zwyczajowo tego dnia organizowanych jest wiele wydarzeń i spotkań edukacyjnych przez różne instytucje. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem "Inwestuj w naszą planetę". 21 kwietnia Dzień Ziemi obchodzili uczniowie klas 1 - 3, a 24 kwietnia w poniedziałek, swoją imprezę zorganizowali uczniowie klas 4 - 8. W piątek klasa 3c przedstawiła apel o segregacji śmieci, oszczędzaniu wody i innych ważnych działaniach na rzecz naszej planety. Apel dla klas starszych przygotowała klasa 8c. Podczas apelu wszystkie klasy otrzymały sadzonki do wysadzenia na terenie szkoły.