paź

Dzień pierwszej pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża.
Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych. Szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
W ramach tej inicjatywy uczniowie naszej szkoły mogli: obejrzeć filmy edukacyjne wyświetlane na korytarzu II piętra, zapoznać się z gazetką informacyjną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy, spróbować własnych sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej na przygotowanych fantomach.