Minecraft Education na lekcjach geografii.

Wydaje się, że wprowadzenie gier jako uzupełnienia lekcji w szkole to pieśń przyszłości. Ale czy na pewno?
Minecraft jest grą, której nieograniczony świat pozwala na nieskończone jego badanie. Jedni eksplorują świat samotnie, inni, grając ze znajomymi lub zdobywając nowych. Gracze uwielbiają Minecraft, bo pozwala na wszystko. A jeśli można wszystko to dlaczego nie wykorzystać go w szkole? Uczniowie klas piątych mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności komputerowe i wykorzystać lubianą przez siebie grę na lekcjach geografii. Samodzielnie przygotowali strefy krajobrazowe w ramach realizacji działu Krajobrazy świata. Uwzględniając charakterystyczne cechy każdej strefy przygotowali ciekawe projekty, które zaprezentowali na lekcji geografii. Nauka przez zabawę ale również ćwiczenie kompetencji cyfrowych.