Warszawski Konkurs Matematyczny - Z matematyką przez życie

Koordynator Konkursu - Agnieszka Żminkowska SP298

Od 2005 roku nasza szkoła jest organizatorem Warszawskiego Konkursu Matematycznego "Z matematyką przez życie". Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka matematyki i ówczesny doradca metodyczny, a dzisiejsza Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 298, pani mgr Alicja Marciniak.

WARSZAWSKI KONKURS MATEMATYCZNY „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŻYCIE” - XX edycja

dla uczniów kl. IV - VIII szkół podstawowych m.st. Warszawa w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w XX edycji Warszawskiego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez życie”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów:

• I etap – szkolny – odbędzie się w dniu 15.02.2024 r.
  • II etap – międzyszkolny– odbędzie się w dniu 18.04.2024 r.

Każdy etap polega na rozwiązaniu przez ucznia pięciu zadań tekstowych.

Zainteresowane szkoły prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie do 30.11.2023r. drogą e-mailową na adres e-mail sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 298 (sp298@eduwarszawa.pl).

Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko Szkolnego Koordynatora Konkursu wraz z e-mailowym adresem kontaktowym.

Chętnych nauczycieli prosimy o przesłanie na powyższy adres propozycji zadań konkursowych
wraz  rozwiązaniami
o tematyce: „Praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym”.

Nadmieniamy, że Konkurs jest umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być uwzględniane przez dyrektora szkoły jako szczególne osiągnięcie i wpisywane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu.

W załączeniu regulamin konkursu (patrz pliki do pobrania)

Organizator konkursu - Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza w Warszawie