Dzielnicowy Konkurs Literacki "Nie pisz do szuflady"

Koordynator konkursu - p. Manuela Kiszczak

"Nie pisz do szuflady" to Dzielnicowy Konkurs Literacki, którego organizatorem jest nasza szkoła. Konkurs ma charakter literacki i promuje twórczość uczniów naszej dzielnicy.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły pani Manuela Kiszczak.

W roku szkolnym 2022/2023 organizujemy XI edycję konkursu dla młodych literatów z naszej dzielnicy. Wszystkich, którzy piszą, a jeszcze nie zdecydowali się na wysłanie prac na nasz konkurs, serdecznie zapraszamy.

"Jeżeli potrafisz porzucić pisanie, porzuć je. Jeśli nie potrafisz, jesteś pisarzem."

R. A. Salvatore

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz jedenasty organizuje Dzielnicowy Konkurs Literacki „Nie pisz do szuflady”.

Cele konkursu:

• popularyzowanie piękna języka polskiego,
  • inspirowanie zainteresowań literackich,
  • rozbudzanie wyobraźni,
  • promowanie twórczości literackiej uczniów.

Zasady konkursu:

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych Targówka.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie p. Manueli Kiszczak w terminie do 9.05.2023 r. dwóch wierszy lub jednego utworu prozatorskiego o dowolnej tematyce.

Powołane przez organizatora jury dokona oceny i wyboru najlepszych prac w oparciu o następujące kryteria:

• oryginalność utworu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Finał konkursu, oficjalne ogłoszenie wyników i przekazanie nagród laureatom nastąpi w maju 2023 r.