paź

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

W dniu 13 października br., uczniowie z klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji on-line poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego, zorganizowanej  w ramach  ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego pod nazwą „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”.

Celem projektu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych wzorców zachowania się najmłodszych uczestników w ruchu drogowym oraz wzrost bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Krokodylek Tirek, sympatyczny przewodnik sprawił, że uczniowie mieli możliwość obejrzenia fascynujących bajek edukacyjnych, które przybliżyły im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Po przeprowadzonej lekcji on-line organizator projektu Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprosił reprezentację naszej szkoły – klasę 2b z wychowawczynią Panią Anetą Impert oraz  trzyosobowy zespół uczniów (w składzie: Zosia N. - klasa 3a, Maksymilian Cz. - klasa 3b, Maria J. - klasa 2b) do udziału w konferencji "Edukacja i profilaktyka szansą BRD II".

Podczas konferencji w dniu 26 października 2023 r., odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-informacyjnego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Były dyskusje o tym, jak skutecznie edukować najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa i jak kształtować kulturę na drodze, interaktywny quiz tematyczny pt. „Wyścig wiedzy BRD”, rozmowy z dyrekcją szkół i przedszkoli.  W wydarzeniu wzięli udział eksperci BRD, ale również główni odbiorcy projektu – uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych, nauczyciele, opiekunowie i dyrektorzy placówek.

Dla wszystkich uczestników spotkania ITD przygotowała upominki edukacyjno-odblaskowe, które sprawiły uczniom wiele radości.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w takim interesującym wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności i wiedza zostaną z dziećmi na długo, przyczyniając się do większego ich bezpieczeństwa.