Nietypowa lekcja geografii

W poniedziałek 29 maja 2023 r. odbyła się w klasie 6c nietypowa lekcja geografii, którą współprowadził wraz z nauczycielem - Oleksandr R. - uczeń naszej szkoły, który od kilku lat mieszka w Polsce, a pochodzi z pięknego ukraińskiego miasta Chmielnicki. Zgodnie z programem nauczania tematem lekcji były współczesne problemy Ukrainy. Dzięki ciekawej prezentacji Oleksandra uczniowie nauczyli się rozpoznawać najważniejsze obiekty geograficzne na mapie Ukrainy, dowiedzieli się jakie surowce mineralne występują w tym kraju i jak zmienia się liczba ludności, oraz poznali przyczyny i skutki konfliktu między Ukrainą a Rosją. Oleksandr dzięki mapom cyfrowym zabrał uczniów w wirtualną wycieczkę po swoim mieście.