lut

Apel samorządu klas 4-8. Bezpieczne ferie zimowe!

10 lutego był ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi. Tradycyjnie w tym dniu spotykamy się aby podsumować naszą pracę w pierwszym półroczu oraz porozmawiać o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego podczas ferii. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku. Pamiętajcie! Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne i przestrzegać zasad bezpieczeństwa dotyczących zabaw na śniegu, lodowisku, podczas kuligów, na stokach narciarskich, na lodzie - absolutnie nie wchodzimy na zamarźnięte zbiorniki wodne!. Należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas przemieszczania się w górach, na drogach, ulicach oraz mądrym i bezpiecznym samodzielnym przebywaniu w domu. Nie zapominajmy też o naszym bezpieczeństwie w Internecie!

Życzymy miłych i bezpiecznych ferii zimowych!