mar
2024

Klasa 5a w dniu 1 marca 2024 roku odwiedziła Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie. Była to niezwykła przygoda dla uczniów, ponieważ odbyła się specjalnie dla nich lekcja w sądzie połączona z symulacją rozprawy, w której uczniowie aktywnie mogli brać udział. Dowiedzieli się na czym polega praca adwokata, prokuratora, sędziego i innych osób pracujących w tej instytucji. Poznali statystyki spraw oraz rodzaje Sądów w Polsce. Uczniowie zobaczyli najstarsze książki w bibliotece mające ponad 130 lat oraz poznaliśmy mnóstwo sądowych ciekawostek. W najbliższym czasie nasza szkoła planuje nawiązać współpracę z wyżej wymienionym Sądem i wysłać na zajęcia jeszcze inne klasy.