wrz

Sprzątanie świata 2022

Po raz 29. wyruszamy, by posprzątać Polskę! Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Przed nami finał akcji Sprzątanie świata 2022, który w tym roku przypada w weekend 16 - 18 września. W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. Dlatego tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem Wszystkie śmieci są Nasze. Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

W piątek - 16 września, na przerwie po 5 godzinie lekcyjnej na II piętrze zorganizowano akcję informacyjną o tym wydarzeniu dla uczniów. W kolejnym tygodniu wyruszymy sprzątać okolice szkoły.